Berušky

Třídní mail: beruskyvetrna@seznam.cz

• Jindřiška Budzelová
  • Dana Knoppová
  • Gabriela Uhrová (asistent pedagoga)

Třídu BERUŠKY bude ve školním roce 2024 – 2025 navštěvovat 18 dětí. Je to třída heterogenní.

Při své výchovné práci podporujeme individuální rozvoj dětí, přistupujeme individuálně k jejich potřebám a možnostem, včetně vzdělávacích specifických potřeb. Vycházíme z pozorování a uvědomění si individuálních potřeb a zájmů dítěte, ze znalosti jeho aktuálního rozvojového stavu i konkrétní životní a sociální situace. Velkou pozornost věnujeme rozvoji komunikačních schopností. Citlivě podněcujeme děti k učení a motivujeme k vlastnímu vzdělávacímu úsilí. Uplatňujeme metody prožitkové a učení hrou, podporujeme dětskou zvídavost podněcující radost z učení, potřebu objevovat nové, vytváříme podmínky pro duševní pohodu, pro rozvoj intelektu, řeči, poznávacích procesů, citů, vůle a tvořivosti. Podporujeme duševní pohodu dětí, zdravý životní styl a respektujeme přirozené práva a potřeby dětí.

Zaměřujeme se na environmentální výchovu, výtvarné činnosti a estetický rozvoj dětí. Ve třídě máme založené akvárium, o které se s dětmi staráme, pozorujeme. Máme vytvořený čtenářský koutek pro rozvoj čtenářské gramotnosti a komunikativních dovedností.

S dětmi navštěvujeme knihovnu, Stanici mladých přírodovědců, keramiku, KD Poklad, Planetárium, jezdíme na školní výlet. Ve školce nabízíme kroužek šachů, hravou angličtinu, kroužek Pohybem rosteme,  Dílničky pro děti a rodiče, kurz plavání, lyžování, bruslení,s bor Zvoneček.